معرفی کامل چوب کوچ وود Ceratopetalum apetalum

Coachwood یک درخت چوب سخت متوسط ​​است که در جنگل های بارانی ساحلی شمال نیو ساوت ولز و جنوب کوئینزلند یافت می شود. چوب واقعی این گونه - که همیشه به وضوح از چوب صنوبر متمایز نیست - به رنگ صورتی کم رنگ تا صورتی مایل به قهوه ای است. دانه معمولاً صاف، با بافتی ظریف و یکنواخت است. به دلیل نوار بافت نرم (پارانشیم) در چوب، الوار اغلب بر روی سطوح اره‌شده پشتی به‌شدت دیده می‌شود. این چوب بوی «کاراملی» متمایز دارد - از این رو یکی از نام‌های رایج این گونه چوب ساتین‌وود معطر است.
ادامه مطلب

معرفی کامل چوب گیلاس آمریکایی Prunus serotina

گیلاس آمریکایی که عمدتاً در مناطق شرقی ایالات متحده رشد می کند، یک چوب سخت با ارزش برای طیف وسیعی از کاربردهای داخلی و دیگر است. چوب قلب از قرمز پر رنگ تا قهوه ای مایل به قرمز متغیر است، در حالی که چوب صنوبر سفید مایل به کرم است. چوب صنوبر را می توان برای تیره شدن رنگ بخارپز کرد. چوب دارای دانه ریز و یکنواخت با بافتی صاف است. می تواند حاوی لکه های مغزی و پاکت های صمغی باشد که در نظر گرفته می شود که به متمایز بودن چوب می افزاید.
ادامه مطلب

معرفی کامل چوب سرو قرمز Toona ciliata

سرو قرمز یک چوب سخت بزرگ است که در مناطق جنگلی ساحلی شرق استرالیا و بخش هایی از پاپوآ گینه نو، آمریکای جنوبی، فیلیپین و هند رشد می کند. معمولاً برای کاربردهای تزئینی داخلی مانند روکش ها و پانل ها استفاده می شود. چوب درخت سرو قرمز از قرمز مایل به صورتی کم رنگ تا قهوه ای مایل به قرمز تیره پررنگ تر است. چوب صنوبر به رنگ صورتی کم رنگ یا زرد است و از چوب قلب متمایز است. سرو قرمز دارای بافتی خشن و ناهموار با دانه ای است که معمولاً صاف است اما ممکن است کمی در هم قفل شده باشد. حلقه های رشد اغلب قابل مشاهده هستند. سرو قرمز همچنین دارای بوی متمایزی است که گفته می شود پروانه را دفع می کند.
ادامه مطلب

معرفی کامل چوب اکالیپتوس روبیدا Eucalyptus rubida

اکالیپتوس روبیدا یک چوب سخت با اندازه متوسط ​​است که در ایالت های سردتر و جنوب شرقی استرالیا رشد می کند. اکالیپتوس روبیدا که عمدتاً در ویکتوریا در محدوده تقسیم بزرگ یافت می شود، در بخش هایی از تاسمانی، جنوب نیو ساوت ولز و استرالیای جنوبی نیز رشد می کند. چوب دل آن صورتی کم رنگ است، در حالی که چوب صنوبر معمولاً قابل تشخیص نیست. اکالیپتوس روبیدا بافتی متوسط ​​و دانه مستقیم دارد. رگهای لثه اغلب وجود دارند.
ادامه مطلب

معرفی چوب تونا کالانتاس Toona calantas

کالانتاس یک چوب سخت با اندازه متوسط ​​است که در بخش‌هایی از آسیای جنوب شرقی از جمله فیلیپین، مالزی، اندونزی و پاپوآ گینه نو رشد می‌کند. این عمدتا برای کاربردهای تزئینی مانند روکش های چوبی، پانل، نازک کاری و مبلمان استفاده می شود. از دیگر کاربردهای کالانتا می توان به ساخت قایق، جعبه های پیانو و کنده کاری اشاره کرد. چوب دل آن قهوه ای مایل به قرمز است، در حالی که چوب صنوبر باریک عموماً به رنگ قرمز کم رنگ و کاملاً متمایز است. از نظر ظاهر و همچنین بو شبیه سرو قرمز استرالیایی است. کالاانتاس دارای بافت نسبتاً درشت با دانه ای است که می تواند مستقیم یا در هم قفل شود. 
ادامه مطلب

معرفی کامل چوب اکالیپتوس فستیگاتا Eucalyptus fastigata

Brownbarrel یک چوب سخت استرالیایی بزرگ است که در شمال شرقی ویکتوریا و نواحی زمینی و نواحی ساحلی جنوبی نیو ساوت ولز رشد می کند. عمدتاً برای ساخت و ساز عمومی استفاده می شود، اگرچه به دلیل دوام متوسط ​​اکالیپتوس فستیگاتا، محدود به کاربردهایی است که از قرار گرفتن در معرض آب و هوا محافظت می شوند. همچنین برای کاربردهای داخلی مانند کفپوش، روکش و روکش استفاده می شود.
ادامه مطلب

معرفی کامل چوب اکالیپتوس ملوکونا Eucalyptus moluccana Grey Box

جعبه خاکستری یک چوب سخت استرالیایی با اندازه متوسط ​​و بسیار بادوام است. از نواحی ساحلی مرکزی و شمالی نیو ساوت ولز و جنوب کوئینزلند سرچشمه می گیرد. جعبه خاکستری،  Eucalyptus woolsiana نیز در بخش‌هایی از ویکتوریا و استرالیای جنوبی وجود دارد. چوب آن به رنگ قهوه ای کم رنگ و مایل به زرد است که ظاهر آن کم رنگ تر است. بافت ظریف و یکنواختی دارد و معمولاً دارای دانه های در هم تنیده است. رگهای لثه به ندرت وجود دارند.
ادامه مطلب

معرفی کامل چوب اکالیپتوس بوسیستونا eucalyptus_bosistoana

اکالیپتوس بوسیستونا دارای چوبی است که قهوه ای کم رنگ، گاهی اوقات با ته رنگ صورتی است. نسبت به چوب صنوبر از نظر ظاهری کم رنگ تر است. بافت ظریف و یکنواختی دارد و معمولاً دارای دانه های در هم تنیده است. رگهای لثه به ندرت وجود دارند. اکالیپتوس بوسیستونا از نظر ظاهری بسیار شبیه جعبه خاکستری، Eucalyptus moluccana است.
ادامه مطلب

چوب درخت جعبه قلم مو Lophostemon confertus

Brush box یک چوب سخت استرالیایی با اندازه متوسط ​​تا بزرگ است که در امتداد لبه‌های جنگل‌های بارانی سواحل مرکزی نیو ساوت ولز تا بوون در کوئینزلند قرار دارد. چوب دل آن می تواند از نظر ظاهری متفاوت باشد، از صورتی متمایل به خاکستری تا قهوه ای مایل به قرمز، در حالی که چوب سنبله معمولاً رنگ پریده تری دارد. جعبه برس دارای بافتی ظریف و یکنواخت با دانه های به هم پیوسته است - ویژگی که برای کاربردهای ظاهری مانند کفپوش های چوبی جذاب است، اما می تواند باعث اعوجاج قابل توجهی در طول خشک شدن شود.
ادامه مطلب

معرفی کامل چوب خون قرمز Corymbia gummifera

چوب خون قرمز یک چوب سخت استرالیایی با اندازه متوسط ​​است که در نواحی ساحلی نیو ساوت ولز و کوئینزلند رشد می کند.نام رایج خود را از ظاهر چوب اصلی آن گرفته است، چوب خون قرمز از رنگ صورتی تیره تا قرمز تیره، با چوب صنوبر بسیار کم رنگ تر است. بافتی دارد که دانه آن معمولاً در هم قفل شده است. به دلیل وجود رگه‌های صمغی متحدالمرکز، چوب خون قرمز برای استفاده به‌عنوان چوب اره‌شده ایده‌آل نیست زیرا رگه‌های آدامس - یا رگه‌های قرمز رنگ قرمز - می‌توانند در طول خشک شدن باز شوند.
ادامه مطلب