معرفی کامل چوب اکالیپتوس بوسیستونا eucalyptus_bosistoana

اکالیپتوس بوسیستونا دارای چوبی است که قهوه ای کم رنگ، گاهی اوقات با ته رنگ صورتی است. نسبت به چوب صنوبر از نظر ظاهری کم رنگ تر است. بافت ظریف و یکنواختی دارد و معمولاً دارای دانه های در هم تنیده است. رگهای لثه به ندرت وجود دارند. اکالیپتوس بوسیستونا از نظر ظاهری بسیار شبیه جعبه خاکستری، Eucalyptus moluccana است.
ادامه مطلب

چوب درخت جعبه قلم مو Lophostemon confertus

Brush box یک چوب سخت استرالیایی با اندازه متوسط ​​تا بزرگ است که در امتداد لبه‌های جنگل‌های بارانی سواحل مرکزی نیو ساوت ولز تا بوون در کوئینزلند قرار دارد. چوب دل آن می تواند از نظر ظاهری متفاوت باشد، از صورتی متمایل به خاکستری تا قهوه ای مایل به قرمز، در حالی که چوب سنبله معمولاً رنگ پریده تری دارد. جعبه برس دارای بافتی ظریف و یکنواخت با دانه های به هم پیوسته است - ویژگی که برای کاربردهای ظاهری مانند کفپوش های چوبی جذاب است، اما می تواند باعث اعوجاج قابل توجهی در طول خشک شدن شود.
ادامه مطلب

معرفی کامل چوب خون قرمز Corymbia gummifera

چوب خون قرمز یک چوب سخت استرالیایی با اندازه متوسط ​​است که در نواحی ساحلی نیو ساوت ولز و کوئینزلند رشد می کند.نام رایج خود را از ظاهر چوب اصلی آن گرفته است، چوب خون قرمز از رنگ صورتی تیره تا قرمز تیره، با چوب صنوبر بسیار کم رنگ تر است. بافتی دارد که دانه آن معمولاً در هم قفل شده است. به دلیل وجود رگه‌های صمغی متحدالمرکز، چوب خون قرمز برای استفاده به‌عنوان چوب اره‌شده ایده‌آل نیست زیرا رگه‌های آدامس - یا رگه‌های قرمز رنگ قرمز - می‌توانند در طول خشک شدن باز شوند.
ادامه مطلب

معرفی کامل چوب اقاقیا melanoxylon یا بلک وود

کارکردن بلک وود آسان است و به خوبی میخ و چسب می کند. می توان به یک روکش صاف و صیقلی دست یافت که چوب سیاه را برای مبلمان ایده آل می کند. برای خم شدن بخار نیز خوب است. اگر دانه مواج باشد، ممکن است نیاز به تنظیم زاویه صاف کننده داشته باشد. مهم است که هنگام سمباده زدن چوب سیاه اقدامات احتیاطی انجام شود، زیرا گرد و غبار می تواند باعث تحریک شود. در حالی که چوب سیاه چوبی بادوام و برای استفاده داخلی است، دوام پایینی در داخل زمین دارد و برای کاربردهای خارجی ایده آل نیست. به‌ویژه در تاسمانی به آسانی در دسترس است، اما ممکن است فقط در اندازه‌های نسبتاً کوچک موجود باشد.
ادامه مطلب

معرفی چوب  نعنا فلفلی نیو لنگلند Eucalyptus andrewsii

نیو انگلند بلک بات یک چوب سخت استرالیایی بزرگ است که در دشت ها و محدوده های ساحلی شمال نیو ساوت ولز و جنوب کوئینزلند رشد می کند. که به عنوان خاکستر نیوانگلند نیز شناخته می شود، از نظر ظاهری مشابه است، اما به اندازه سیاه و سفید بادوام نیست. چوب دل به رنگ قهوه ای کم رنگ است، در حالی که چوب صنوبر از نظر ظاهری بسیار کم رنگ تر است. بادامک نیوانگلند دارای بافتی یکنواخت و به طور کلی دانه صاف است. وریدهای لثه معمولاً وجود دارند.
ادامه مطلب

معرفی چوب اکالیپتوس پیلواریس (بلک بات Blackbutt)  Eucalyptus pilularis

ظاهر چوب اکالیپتوس پیلواریس-بلک بات Blackbutt دارای بافت یکنواخت است. دانه ها را می توان در هم قفل کرد اما به طور کلی مستقیم است و آن را برای کاربردهای داخلی مانند کفپوش و نازک کاری جذاب می کند. چوب قلب از زرد طلایی تا قهوه ای کم رنگ متغیر است، اگرچه گاهی اوقات ممکن است رنگ صورتی کمی وجود داشته باشد. چوب صنوبر که همیشه به راحتی قابل تشخیص نیست، از نظر ظاهری بسیار کم رنگ تر است. رگهای لثه کوچک نیز ممکن است قابل مشاهده باشند.
ادامه مطلب

معرفی چوب توس سفید Betula pubescens

توس سفید چوبی با اندازه متوسط ​​است که بومی بخش‌هایی از اروپا، شمال آسیا، قطب شمال و آمریکای شمالی است. در اروپا به عنوان Betula pubescens شناخته می شود ، در حالی که در ژاپن به عنوان B etula maximowicziana شناخته می شود . این چوب از نظر ظاهری کم رنگ است و چوب دل آن از کرم تا قهوه ای کم رنگ متغیر است، در حالی که گونه ژاپنی بیشتر به رنگ قرمز متمایل به زرد است. چوب صنوبر مایل به سفید است و ممکن است به خوبی از چوب قلب جدا نشود. دانه توس سفید می تواند مستقیم یا در هم تنیده با بافتی ظریف و یکنواخت باشد.
ادامه مطلب

معرفی چوب راش میترل beech myrtle

راش میرتل که به عنوان میرتل تاسمانی نیز شناخته می شود، چوبی با اندازه متوسط است که عمدتاً در مناطق معتدل جنگل های بارانی تاسمانی و ویکتوریا شرقی می روید. در حالی که نام آن ممکن است بر خلاف این دلالت داشته باشد، راش میرتل هیچ ارتباطی با مرت اروپایی ندارد. اعتقاد بر این است که نام Myrtle از کارگران اولیه چوب گرفته شده است. چوب دل می‌تواند صورتی یا قهوه‌ای مایل به قرمز گرم محبوب‌تر باشد و همچنین ممکن است دارای رگه‌هایی از رنگ نارنجی باشد، در حالی که چوب صنوبر کم رنگ و باریک است. راش با بافت یکنواخت، دانه‌های ریز دارد که می‌تواند مستقیم، در هم قفل یا دارای الگوی کمانچه‌ای باشد.
ادامه مطلب

معرفی چوب بالسا Ochroma pyramidale

بالسا سبک ترین و نرم ترین الوار مورد استفاده تجاری است. این شناور به طور غیرمعمول بالایی از خود نشان می دهد و عایق بسیار کارآمدی در برابر گرما و صدا ایجاد می کند. چوب را می توان با تعداد زیادی از کاربردهای نهایی خاص که در آن این ویژگی ها ضروری است، تطبیق داد. رنگ این چوب سفید تا بلغور جو دوسر است که گاهی اوقات در نزدیکی گوزن مایل به صورتی است. هنوز بیشتر مواد تجاری از چوب صنوبر است. دارای بافتی درشت و یکنواخت است که ناشی از رگ های بزرگ و نادر رسانای شیره است. دانه مستقیم. این درخت کوتاه مدت و با رشد سریع بومی مناطق گرمسیری آمریکای جنوبی و مرکزی است.
ادامه مطلب

معرفی چوب بالائو Shorea albida

چوب قلب بالوئو زرد تا قهوه ای است که از چوب صنوبر کم رنگ تر متمایز است. بافت نسبتاً ظریف و یکنواخت آن یک دانه در هم قفل شده را نشان می دهد که شکلی راه راه روی سطح شعاعی ایجاد می کند. بالاو همچنین مستعد آسیب سوراخ سوراخ سوراخ است. نسبت به تراکم بالاو کار نسبتا آسانی دارد. این حاوی سیلیس نیست، با این حال ممکن است جیب های رزین وجود داشته باشد، به این معنی که رزین می تواند روی تجهیزات برش ایجاد شود. قبل از سوراخ کاری هنگام میخکوبی توصیه می شود. بالاو را می توان رنگ آمیزی، رنگ آمیزی و جلا داد اما برای خمش بخار مناسب نیست
ادامه مطلب