معرفی چوب بالائو Shorea albida

 

 

بالائو Shorea albida

 

درختی بلند قامت است که از 20 تا 75 متر رشد میکند. قطر تنه ی این درخت از نیم تا دو و نیم متر متغیر است. البته گاهی اوقات قطر این درختان به 4 متر هم میرسد. 
این درخت منبع مهم الوار "Red Meranti" است و معمولاً از طبیعت برداشت می شود و در سطح بین المللی تجارت می شود. این درخت معمولا به صورت خودرو در جنگل های مالزی و اندونزی و فیلیپین رشد میکند. همچنین به دلیل قطع بی رویه این درخت در معرض انقراض است.
زیستگاه های جنگلی باتلاق ذغال سنگ نارس که در آن این درخت رشد می کند به طور جدی در معرض تهدید قرار دارد. بازسازی گزارش شده است که وجود ندارد. این گیاه در فهرست قرمز IUCN از گونه های در معرض خطر (2013) به عنوان "در معرض خطر" طبقه بندی شده است.

چوب قلب بالوئو زرد تا قهوه ای است که از چوب صنوبر کم رنگ تر متمایز است. بافت نسبتاً ظریف و یکنواخت آن یک دانه در هم قفل شده را نشان می دهد که شکلی راه راه روی سطح شعاعی ایجاد می کند. بالاو همچنین مستعد آسیب سوراخ سوراخ سوراخ است.

نسبت به تراکم بالاو کار نسبتا آسانی دارد. این حاوی سیلیس نیست، با این حال ممکن است جیب های رزین وجود داشته باشد، به این معنی که رزین می تواند روی تجهیزات برش ایجاد شود. قبل از سوراخ کاری هنگام میخکوبی توصیه می شود. بالاو را می توان رنگ آمیزی، رنگ آمیزی و جلا داد اما برای خمش بخار مناسب نیست

Balau اغلب در استرالیا دیده نمی شود. نباید با الوارهای قرمز و زرد متداول بالاو اشتباه گرفته شود، بالاو ( Shorea albida ) برای ساخت و سازهای سنگین، اسکله، تراورس و کشتی سازی استفاده می شود.

 

 

 

مشخصات ظاهری چوب بالائو

Balau دارای چوب قلب است که به رنگ زرد تا قهوه ای است و دارای چوب صنوبر کم رنگ تر است که می تواند تا 50 میلی متر عرض داشته باشد. بافت نسبتاً ظریف و یکنواخت آن یک دانه در هم قفل شده را نشان می دهد که شکلی راه راه روی سطح شعاعی ایجاد می کند. جیب های رزین نیز ممکن است وجود داشته باشد. بالاو مستعد آسیب سوراخ سوراخ سوراخ است.

موارد استفاده از چوب بالائو

با استحکام و دوام بالا، بالاو عمدتاً برای ساخت و سازهای سنگین استفاده می شود. همچنین برای اسکله، تراورس، کشتی سازی استفاده می شود.

اگرچه بالائو یک چوب سخت با چگالی بالا است، اما کار با آن نسبتاً آسان است. مشکل اصلی کارایی به دلیل وجود پاکت های رزین است، به این معنی که رزین می تواند روی تجهیزات برش جمع شود. اگر بالاو میخکوب می شود، چوب باید از قبل سوراخ شود. هر گونه ماشین کاری و آماده سازی سطح باید بلافاصله قبل از چسباندن انجام شود. بالاو برای خم شدن با بخار مناسب نیست.

 

https://www.woodsolutions.com.au/sites/default/files/styles/teaser/public/Retainingwall-7.jpg?itok=j8IK1ZYy

 

دیوارهای حائل (محوطه سازی)


وقتی صحبت از دیوار حائل، طراحی منظر و ساخت و ساز می شود، چوب انتخاب طبیعی است. ماده ای بادوام، محکم و قابل اعتماد، زیبایی طبیعی دارد که به آن کمک می کند تا به خوبی با فضای باز ترکیب شود. بررسی دقیق در طول فرآیند مشخصات و طراحی، ایجاد یک دیوار حائل چوبی طولانی، بادوام و زیبا را تسهیل می‌کند که چشم‌انداز اطراف آن را برای سال‌های آینده تکمیل می‌کند.

 

 

https://www.woodsolutions.com.au/sites/default/files/styles/teaser/public/SvarmiskINTERIORGALLERY4.jpg?itok=MXHmY9vx

 

 

میله های چوبی ساختاری


از قطب های چوبی در ساخت سازه ها برای پشتیبانی از بارهای ثقلی و مقاومت در برابر نیروهای جانبی استفاده می شود. قطب های چوبی نه تنها عملکرد ساختاری را ایفا می کنند، بلکه مزایای زیبایی شناختی بسیاری را ارائه می دهند، زیرا استفاده از آنها در ساخت و ساز اغلب مکمل طرح های معماری با هدف هماهنگی با محیط طبیعی است.

 

 

منبع سایت

 

۵
از ۵
۳ مشارکت کننده