معرفی چوب راش میترل beech myrtle

 

 

 


  راش میرتل   beech myrtle

 

راش میترل بومی استرالیا است و بیشتر در تاسمانی و ویکتوریای جنوبی می روید. معمولا در این مناطق آب و هوا سرد و معتدل است و میزان بارندگی سالانه بالا است. این درخت عمولا تا 40 متر رشد میکند. راش میترل یک درخت همیشه سبز است و برگهایش بسیار کوچک و مثلثی شکل هستند و حاشیه های دندانه داری دارند. رنگهای تازه جوانه زده برنزه و پس از بالغ شدن به رنگ سبز تیره در می آیند.
 

 

 

گل های راش میترل تک جنسیتی هستند، به این معنی که گل ها یا نر یا ماده هستند. گل‌های نر را می‌توان با برچه‌های آویزان و رشد منفردشان تشخیص داد، در حالی که گل‌های ماده فاقد پرچم هستند و در دسته‌های سه تایی می رویند. این گلهای کوچک و پشمک مانند در ماه های نوامبر و دسامبر دیده میشوند.

 

 

 

 

مشخصات چوب راش میترل

 

 

راش میرتل که به عنوان میرتل تاسمانی نیز شناخته می شود، چوبی با اندازه متوسط است که عمدتاً در مناطق معتدل جنگل های بارانی تاسمانی و ویکتوریا شرقی می روید. در حالی که نام آن ممکن است بر خلاف این دلالت داشته باشد، راش میرتل هیچ ارتباطی با مرت اروپایی ندارد. اعتقاد بر این است که نام Myrtle از کارگران اولیه چوب گرفته شده است.
چوب دل می‌تواند صورتی یا قهوه‌ای مایل به قرمز گرم محبوب‌تر باشد و همچنین ممکن است دارای رگه‌هایی از رنگ نارنجی باشد، در حالی که چوب صنوبر کم رنگ و باریک است. راش با بافت یکنواخت، دانه‌های ریز دارد که می‌تواند مستقیم، در هم قفل یا دارای الگوی کمانچه‌ای باشد. حلقه های رشد نیز ممکن است قابل مشاهده باشند. خرچنگ ها و چوب های گره دار راش مرت مورد علاقه صنعتگران است.
در حالی که راش مرتل برای خم شدن با بخار خوب است، فقط کارایی متوسطی را فراهم می کند. برخی از فروپاشی ها می توانند از طریق خشک شدن رخ دهند.
چوبی محکم و متراکم است و دوام خاصی ندارد و به دلیل ظاهری پر رنگ، راش مرتل برای کاربردهای داخلی مانند روکش‌های تزئینی، نازک کاری‌های پیشرفته، مبلمان و کف‌پوش مورد استفاده قرار می‌گیرد. راش میرتل همچنین برای عرشه پل و اسکله و تخته سه لا استفاده می شود.

 

مشخصات ظاهری راش میترل


راش Myrtle به دلیل داشتن چوب غنی مایل به قرمز مایل به قهوه‌ای، ویژگی‌های دانه، بافت ظریف و توانایی آن در ارائه یک پوشش بسیار صاف، به عنوان یک چوب ظاهری مورد علاقه است. این چوب باریک و تقریباً سفید رنگ است و همچنین ممکن است دارای حلقه های رشد قابل مشاهده باشد.
دانه ممکن است مستقیم، در هم قفل یا دارای الگوی مواج و کمانچه ای باشد. برل ها به جذابیت الوار برای روکش ها، نازک کاری و مبلمان می افزایند. انواع میرتی کم رنگ و صورتی نیز موجود است که معمولاً برای کاربردهای تجاری استفاده می شود.
 


موارداستفاده چوب راش میترل


در حالی که راش m yrtle چوبی قوی و متراکم است، اما ماندگاری خاصی ندارد و در درجه اول یک چوب ظاهری است. کاربردهای اصلی آن شامل روکش های تزئینی، پوشش، نازک کاری، مبلمان و کفپوش است. کاربردهای دیگر عبارتند از عرشه پل و اسکله و تخته سه لا.

راش Myrtle فقط کارایی متوسطی را ارائه می دهد، اما یک روکش بسیار صاف را ارائه می دهد - مناسب برای کاربردهای داخلی. چسباندن آن ممکن است دشوار باشد و برای جلوگیری از شکافتن الوار باید در هنگام میخ زدن دقت کرد. برای خم شدن و چرخش بخار مناسب است. راش مرتل به طور کلی اکثر پوشش های چوبی و روغن ها را به خوبی می پذیرد.
راش Myrtle عمدتا در تاسمانی و ویکتوریا موجود است.

 

منبع سایت

۵
از ۵
۷ مشارکت کننده