معرفی چوب  نعنا فلفلی نیو انگلند Eucalyptus andrewsii

 

 

 نعنا فلفلی نیو لنگلند   Eucalyptus andrewsii

 

 

 

Eucalyptus andrewsii  که معمولاً با نام نیوانگلند سیاهپوست شناخته می شود، درختی بومی نیو ساوت ولز و کوئینزلند در شرق استرالیا است. ارتفاع این درخت تا 45 متر میرسد. رنگ پوست این درخت قهوه ای مایل به خاکستری است . این درخت پوست خشنی روی تنه و شاخه های بزرگ دارد، برگهایش نیزه ای شکل و خمیده است و جوانه‌های گل در گروه‌های بین یازده تا پانزده و میوه‌های نیم‌کره‌ای یا فنجانی شکل میباشند.

 

 


 برگ‌های گیاهان جوان به صورت جفت‌های متقابل مرتب شده‌اند، به شکل نیزه‌ای پهن تا تخم‌مرغی، به طول ۴۵ تا ۱۰۰ میلی‌متر (۲ تا ۴ اینچ)، عرض ۲۵ تا ۴۵ میلی‌متر (۱ تا ۲ اینچ) و سبز مایل به آبی یا خاکستری. برگ های بالغ نیزه ای شکل، اغلب خمیده، 90-170 میلی متر (3.5-6.7 اینچ) طول و 10-32 میلی متر (0.4-1 اینچ) عرض روی دمبرگ 10-25 میلی متر (0.39-0.98 اینچ) طول دارند. رنگ برگ ها در هر دو سطح یکسان است. جوانه های گل در گروه های بین یازده تا پانزده تایی روی یک دمگل به طول 8 تا 20 میلی متر (0.3 تا 0.8 اینچ) چیده شده اند و جوانه های جداگانه روی یک ساقه قرار دارند.طول 4-5 میلی متر (0.2-0.2 اینچ). جوانه های بالغ به شکل چماق، 3-4 میلی متر (0.12-0.16 اینچ) طول و 2-3 میلی متر (0.079-0.12 اینچ) عرض هستند. گلدهی در تابستان و زمستان اتفاق می افتد و گلها سفید هستند. میوه یک کپسول فنجانی یا نیمکره ای به طول 4-6 میلی متر (0.16-0.24 اینچ) و عرض 5-7 میلی متر (0.20-0.28 اینچ) روی یک ساقه به طول 3-6 میلی متر (0.1-0.2 اینچ) است.


 

 

ویژگی های چوب نیوانگلند بلک بات 


نیو انگلند بلک بات یک چوب سخت استرالیایی بزرگ است که در دشت ها و محدوده های ساحلی شمال نیو ساوت ولز و جنوب کوئینزلند رشد می کند.

که به عنوان خاکستر نیوانگلند نیز شناخته می شود، از نظر ظاهری مشابه است، اما به اندازه سیاه و سفید بادوام نیست.

چوب دل به رنگ قهوه ای کم رنگ است، در حالی که چوب صنوبر از نظر ظاهری بسیار کم رنگ تر است. بادامک نیوانگلند دارای بافتی یکنواخت و به طور کلی دانه صاف است. وریدهای لثه معمولاً وجود دارند.

سیاه‌پوست نیوانگلند را می‌توان رنگ‌آمیزی، رنگ‌آمیزی یا جلا داد، اما ممکن است مشکلاتی در نقاشی وجود داشته باشد زیرا تمایل به بررسی سطح دارد. استخراج زیاد چوب بالغ می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در برخی از چسب ها شود. این مواد استخراجی همچنین می توانند باعث ایجاد لکه بر روی سطوح رنگ شده در معرض آب و هوا شوند. Blackbutt به خوبی کار می کند اما فقط برای خم شدن بخار مناسب است.

یک چوب سخت بادوام، بلک بات نیوانگلند برای کاربردهای عمومی ساختمانی، کفپوش و نازک کاری استفاده می شود.

 

 

ظاهر چوب نیوانگلند بلک بات

بادامک نیوانگلند بافتی یکدست دارد. دانه به طور کلی صاف است و آن را برای کاربردهای داخلی مانند کفپوش و نازک کاری جذاب می کند. چوب دل به رنگ قهوه ای کم رنگ است، در حالی که چوب صنوبر از نظر ظاهری بسیار کم رنگ تر است و عرض آن حدود 25 تا 75 میلی متر است. وریدهای کوچک لثه نیز معمولاً قابل مشاهده هستند.

 

موارد استفاده از نیوانگلند بلک بات

بلک بات نیوانگلند عمدتاً برای کاربردهای عمومی ساختمانی استفاده می شود. در نیو ساوت ولز و کوئینزلند جنوبی برای قاب بندی چوبی بسیار محبوب است اما برای کفپوش و نازک کاری نیز استفاده می شود.

هنگام خشک کردن بادامک نیوانگلند باید مراقب باشید زیرا مستعد ریزش جزئی است.

می توان آن را رنگ آمیزی، رنگ آمیزی یا پرداخت کرد، اما ممکن است مشکلاتی در رنگ آمیزی به دلیل تمایل آن به بررسی سطح وجود داشته باشد. استخراج زیاد چوب بالغ می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در برخی از چسب ها شود. این مواد استخراجی همچنین می توانند پس از قرار گرفتن در معرض آب و هوا باعث ایجاد لکه بر روی سطوح رنگ شده شوند.

نیوانگلند بلک‌بات به خوبی کار می‌کند اما فقط برای خمش بخار مناسب است.

سیاه‌پوست نیوانگلند در محدوده‌های ساحلی نیو ساوت ولز و دشت‌های شمال نیو ساوت ولز و جنوب کوئینزلند رشد می‌کند. به طور کلی در این مناطق به راحتی در دسترس است. تامین کنندگان می توانند اطلاعاتی را در مورد در دسترس بودن در سایر نقاط استرالیا ارائه دهند.

 


 

https://www.woodsolutions.com.au/sites/default/files/styles/teaser/public/Joinery-3.jpg?itok=CkMnAwf_

 

نازک کاری


نازک کاری چوبی یک لمس کلاسیک و شیک به هر فضای داخلی یا خارجی ارائه می دهد.

 

 

https://www.woodsolutions.com.au/sites/default/files/styles/teaser/public/Prefab%20Timber%20framed%20dwelling_9877.JPG?itok=7Bi53Pqz

 

 

کادر بندی


از زمانی که مردم شروع به ساختن پناهگاه های ساده کردند، قاب های چوبی نقش مهمی در شکل دادن به سازه های مختلف ایفا کرده است. یکی از محبوب ترین انواع اسکلت چوبی به عنوان سازه چوبی سبک شناخته می شود.

 

 

https://www.woodsolutions.com.au/sites/default/files/styles/teaser/public/NPGINTERIORGallery1.jpg?itok=8d9P6KSj

 

 

کفپوش


گرما، استحکام و زیبایی طبیعی کفپوش‌های چوبی در طیف گسترده‌ای از کاربردهای خانگی، تجاری و صنعتی محبوبیت پایداری دارد.

 

منبع سایت 

۵
از ۵
۴ مشارکت کننده