معرفی کامل چوب خون قرمز Corymbia gummifera

 

 

 

معرفی کامل چوب خون قرمز Corymbia gummifera

 

درخت خون سرخ درختی مرتفع که تا 35 متر رشد میکند. اغلب این درخت ها ماده هستند. پوست این درخت معمولا زمخت و ناهموار است حتی شاخه های جوانش. رنگ تنه ی درخت تناژ قهوه ای تا خاکستری با لکه های قرمز و صورتی یا زرد و نارنجی است همچنین پوست صاف درختهای نر نارنجی کم رنگ، صورتی، سفید یا خاکستری است.

 

ساقه جوان گرد در مقطع، اسکابرید ، سپروار برای اولین بار 8 تا 10 گره، در مقابل برای 4 تا 10 گره پس از آن متناوب (اما ممکن است برای چند گره برگرداندن)، تخم مرغی به بیضوی به نیزه، 9-16.5 سانتی متر طول، 3-5.2 سانتی متر عرض، پایه ازورقه در ابتدا گرد و سپس باریک، بی رنگ، سبز. ساقه و برگ setose تا حدود 10 گره.
برگهای بالغ متناوب، دمبرگ 0.8-2.3 سانتی متر طول دارند. نیزه تیغه، 5.5-16 سانتی متر طول، 1.5-5 سانتی متر عرض، صاف یا مواج ، پایه کاهش تدریجی به دمبرگ، براق و یا کسل کننده، سبز، به شدت ، پر به بسیار پر مشبک ،  رگ به موازات و درست در حاشیه، غدد روغن مبهم یا جزیره ای .
گل آذین ، دمگل به طول 1.7-3.3 سانتی متر، جوانه 7 در هر چتر ، ساقه ها 0.2-1.5 سانتی متر طول دارند. جوانه بالغ تخم مرغی به گلابی شکل ، 0.8-1.2 سانتی متر طول، 0.4-0.6 سانتی متر عرض، سبز یا خامه، صاف، وجود ندارد اسکار (هر دو opercula در گل هم ریخته)، سرپوش کمی نوکنهنگ به مخروطی به گرد، پرچم inflexed ، بساک مکعب به مستطیل ، همه کاره ، پشتی ، جدا شده توسط شکاف های طولی (غیر همجوار )، سبک بلند، لکه های 3 یا 4، جفت هر کدام با 4 عمودیردیف های تخمک گلهای سفید مایل به کرم. میوه ساقه (ساقه 0.2-1.6 سانتی متر)، زنگوله ، 1.2-2.2 سانتی متر طول، 0.9-1.8 سانتی متر عرض، دیسک نزولی ، دریچه 3 یا 4، عمیقا محصور شده است. دانه ها قهوه ای یا قهوه ای مایل به قرمز، به طول 5 تا 8 میلی متر، کم و بیش دراز به شکل قایق، سطح پشتی صاف اما کم و بیش بالدار ، نه انتهایی بال، اما با فلنج حاشیه ای باریک در اطراف قسمتی از دانه ، ناف شکمی  میباشند.

 

 

 


 

ویژگی های چوب خون قرمز Corymbia gummifera

 

چوب خون قرمز یک چوب سخت استرالیایی با اندازه متوسط ​​است که در نواحی ساحلی نیو ساوت ولز و کوئینزلند رشد می کند.
نام رایج خود را از ظاهر چوب اصلی آن گرفته است، چوب خون قرمز از رنگ صورتی تیره تا قرمز تیره، با چوب صنوبر بسیار کم رنگ تر است. بافتی دارد که دانه آن معمولاً در هم قفل شده است.

به دلیل وجود رگه‌های صمغی متحدالمرکز، چوب خون قرمز برای استفاده به‌عنوان چوب اره‌شده ایده‌آل نیست زیرا رگه‌های آدامس - یا رگه‌های قرمز رنگ قرمز - می‌توانند در طول خشک شدن باز شوند. این گونه عمدتاً برای کاربردهای چوبی گرد مانند تیرها، شمع‌ها و پایه‌ها استفاده می‌شود، اما به دلیل طرح دانه‌بندی جذاب، از چوب خون قرمز برای روکش‌ها و روکش‌های تزئینی نیز استفاده می‌شود.

چوب خون قرمز را می توان رنگ آمیزی، رنگ آمیزی و جلا داد. به طور رضایت بخشی می چسبد، اما هرگونه آماده سازی سطح یا ماشین کاری باید بلافاصله قبل از آن انجام شود.

 یک گونه بسیار بادوام و متراکم، چوب خون قرمز به خوبی برای کاربردهای درون زمینی مانند پست مناسب است، اگرچه چوب صنوبر درمان نشده مستعد حمله لیکتید است.

چوب خون قرمز به طور کلی به راحتی در دسترس است، به خصوص نزدیک به مناطقی که رشد می کند.

 

 

ظاهر چوب خون قرمز
چوب خون قرمز از رنگ صورتی تیره تا قرمز تیره، با چوب صنوبر بسیار کم رنگ تر است. بافتی دارد که معمولاً دانه‌های چوب خون قرمز در هم پیچیده است.

رگه‌های لثه‌ای متحدالمرکز یا رگه‌های کینو به‌طور برجسته‌ای ظاهر می‌شوند و این ویژگی را به یک ویژگی جذاب برای روکش‌ها و صفحات تزئینی تبدیل می‌کنند.

 

موارد استفاده از چوب خون قرمز


در حالی که وجود رگه‌های صمغی متحدالمرکز یک ویژگی جذاب برای روکش‌ها و روکش‌های تزئینی است، این امر سایر کاربردهای چوب خون قرمز را به الوارهای گرد محدود می‌کند. میله ها، شمع ها و پایه ها رایج ترین هستند و دوام بالای چوب خون قرمز آن را برای کاربردهای درون زمینی مناسب می کند. همچنین می توان از چوب خون قرمز برای خواب، حصار و کنده خانه استفاده کرد.


چوب خون قرمز را می توان رنگ آمیزی، رنگ آمیزی و جلا داد. به طور رضایت بخشی می چسبد، اما هرگونه آماده سازی سطح یا ماشین کاری باید بلافاصله قبل از آن انجام شود.

وجود رگه های صمغی متحدالمرکز به این معنی است که چوب خون قرمز به ندرت در قالب چوب اره شده استفاده می شود - عمدتاً الوارهای گرد و روکش های تزئینی یا صفحات.

چوب خون قرمز را می توان به طور رضایت بخشی چاشنی کرد، با این حال تمایل به باز شدن رگه های لثه در طول فرآیند خشک شدن وجود دارد.

 
 

 

شمشیربازی
وقتی صحبت از حصار کشی به میان می آید، چوب یک انتخاب طبیعی است. ماده ای بادوام، قوی و قابل اعتماد تقریباً هر منظره و محیط بیرونی را تحسین می کند. مشخصات واضح، نصب دقیق و تعمیر و نگهداری مناسب تضمین می کند که یک حصار چوبی یک مرز طبیعی و ماندگار ملک و عقب نشینی برای سال های آینده ایجاد می کند.

 

 

 


میله های چوبی ساختاری
از قطب های چوبی در ساخت سازه ها برای پشتیبانی از بارهای ثقلی و مقاومت در برابر نیروهای جانبی استفاده می شود. قطب های چوبی نه تنها عملکرد ساختاری را ایفا می کنند، بلکه مزایای زیبایی شناختی بسیاری را ارائه می دهند، زیرا استفاده از آنها در ساخت و ساز اغلب مکمل طرح های معماری با هدف هماهنگی با محیط طبیعی است.

 

 

منبع سایت

 

۵
از ۵
۵ مشارکت کننده