چوب درخت جعبه قلم مو Lophostemon confertus

 

 


نام های متداول
درخت سرکه، کوئینزلند،جعبه صورتی ، جعبه قلم مو میباشد.

 


پوست درخت
پوست این درخت تا حدودی خشن و پوسته پوسته  اما صاف و قهوه ای میباشد. نوارهای کرم باریک یا قهوه ای کم رنگ شکننده در شعله.

 


برگها
تیغه های برگ حدود 7-15 x 2.5-4.5 سانتی متر، در گروه های حدود 3-5 در انتهای شاخه ها در کنار هم قرار گرفته اند. به ندرت بیش از یک نقطه روغن در هر شبکه. جوانه های رویشی آشکار معمولاً به شاخه ها خاتمه می دهند. شاخه های جوان پوشیده از کرک های کم رنگ، سجده دار و ابریشمی. شاخه های جوان در صورت شکسته شدن، ترشح شیری رنگ تولید می کنند .

 


گل ها
لوب های کاسه گل زیرین , کادوس . فاسیکل های استمینال به طول حدود 10-15 میلی متر، در مقابل گلبرگ ها . پرچم ها معمولاً بیش از 70 عدد در هر فاسیل است .

 


میوه
میوه در حدود 10-15 میلی متر قطر، شامل در لوله کاسه گل (به hypanthium ). بذرها خطی به طول حدود 2-3 میلی متر هستند.


 


ویژگی های چوب جعبه قلم مو

 

Brush box یک چوب سخت استرالیایی با اندازه متوسط ​​تا بزرگ است که در امتداد لبه‌های جنگل‌های بارانی سواحل مرکزی نیو ساوت ولز تا بوون در کوئینزلند قرار دارد.

چوب دل آن می تواند از نظر ظاهری متفاوت باشد، از صورتی متمایل به خاکستری تا قهوه ای مایل به قرمز، در حالی که چوب سنبله معمولاً رنگ پریده تری دارد. جعبه برس دارای بافتی ظریف و یکنواخت با دانه های به هم پیوسته است - ویژگی که برای کاربردهای ظاهری مانند کفپوش های چوبی جذاب است، اما می تواند باعث اعوجاج قابل توجهی در طول خشک شدن شود.

جعبه قلم مو  تا حدی به دلیل چگالی، دانه های در هم تنیده و وجود سیلیس کارایی ضعیفی دارد. با این حال مقاومت خوبی در برابر سایش و خرد شدن دارد. موم طبیعی ممکن است برای برخی از چسب ها مشکل ایجاد کند، اما پایه بسیار خوبی برای رنگ ها و لکه ها ایجاد می کند. جعبه برس برای خم شدن بخار مناسب نیست.

جعبه قلم مو برای کاربردهای مختلفی از جمله کفپوش، روکش، پوشش و برخی کاربردهای سازه ای استفاده می شود. به طور کلی برای استفاده در نیو ساوت ولز و کوئینزلند در دسترس است.

 

ظاهر چوب جعبه قلم مو
جعبه قلم مو دارای دانه های ریز و در هم تنیده و بافتی یکنواخت است که چوب قلب آن از صورتی متمایل به خاکستری تا قهوه ای مایل به قرمز متغیر است، در حالی که چوب صنوبر معمولاً رنگ پریده تری دارد. عاری از رگهای لثه است. دانه مخصوصاً برای کاربردهای ظاهری مانند کفپوش جذاب است.

 

موارد استفاده از چوب جعبه قلم مو
جعبه قلم مو برای کاربردهای مختلفی استفاده می شود که عمدتاً از کفپوش، روکش، پانل و برخی کاربردهای سازه ای تشکیل شده است. جعبه قلم مو همچنین برای چکش ها، ماول ها، دستگیره ها، شاتل ها، خراطی، عرشه اسکله و پل، ساختمان کالسکه، هوابرد، قایق سازی و گوه ها استفاده شده است.


جعبه قلم مو تا حدی به دلیل چگالی، دانه های در هم تنیده و وجود سیلیس کارایی ضعیفی دارد. میخ زدن و پیچ کردن جعبه برس ممکن است باعث پارگی شود.
محتوای سیلیس می تواند مشکلات عمده ای برای لبه های ابزار ایجاد کند، در حالی که موم طبیعی که به نام اسید آرجونولیک شناخته می شود، ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در برخی از چسب ها شود، اما پایه بسیار خوبی برای رنگ ها و لکه ها فراهم می کند.
چوب جعبه قلم مو برای خم شدن بخار مناسب نیست. با این حال مقاومت خوبی در برابر سایش و خرد شدن دار

 
 


​موارد مصرف رایج

 
پله، داخلی
الوار مصالح انتخابی برای طراحانی است که به دنبال راه پله های داخلی با استحکام، زیبایی و دوام هستند.
تصویر


کفپوش
گرما، استحکام و زیبایی طبیعی کفپوش‌های چوبی در طیف گسترده‌ای از کاربردهای خانگی، تجاری و صنعتی محبوبیت پایداری دارد.

 

منبع سایت

 
۵
از ۵
۴ مشارکت کننده