معرفی کامل چوب اکالیپتوس فستیگاتا Eucalyptus fastigata

 

 

درخت اکالیپتوس فستیگاتا درختی با ارتفاع میانگین 50 متر میباشد. پوست تنه و شاخه های بزرگ دائمی است و در شاخه های کوچکتر پوست اندازی دارد. رنگ این درخت قرمز قهوه ای تا قهوه ای خاکستری مانند است. پوسته کمی رشته رشته است با افزایش سن رشته ها هم کلفت تر میشوند و به رنگ سفید تا خاکستری دیده میشوند. وقتی این رشته ها خیلی بلند شوند میریزند.

 

 

برگهای جوان این درخت جدا از هم رشد میکنند، شکل ظاهری آنها نیزه ای پهن تا بیضی شکل میباشد همچنین به رنگ سبز براق هستند.

 

 

برگهای بالغ این درخت نیز منقطع میرویند، ظاهر نیزه ای شکلی دارند ، به طول 8-15 سانتی متر، عرض 1.5-2.7 سانتی متر هستند، به رنگ سبز براق هستند. 

 

 

چترهای 11-15 گل هست، اغلب در بغل برگ رشد میکنند. دمگل خاردار یا زاویه دار هستند. ساقه های بیرونی به طول 1-2 میلی متر. جوانه‌ها به شکل کلاف، ۴ تا ۶ میلی‌متر طول، ۲ تا ۳ میلی‌متر قطر دارند. 

 

 

میوه اکالیپتوس فستیگاتا مخروطی است و 5-8 میلی متر طول و 4-7 میلی متر قطر دارد. 

 


 

 

معرفی کامل چوب اکالیپتوس فستیگاتا معروف به بشکه قهوه ای

 

Brownbarrel یک چوب سخت استرالیایی بزرگ است که در شمال شرقی ویکتوریا و نواحی زمینی و نواحی ساحلی جنوبی نیو ساوت ولز رشد می کند.

عمدتاً برای ساخت و ساز عمومی استفاده می شود، اگرچه به دلیل دوام متوسط ​​اکالیپتوس فستیگاتا، محدود به کاربردهایی است که از قرار گرفتن در معرض آب و هوا محافظت می شوند. همچنین برای کاربردهای داخلی مانند کفپوش، روکش و روکش استفاده می شود.

چوب دل آن قهوه‌ای کم رنگ است، در حالی که چوب صنوبر باریک معمولاً رنگ پریده‌تری دارد و همچنین مستعد حمله کرم‌های لیکتید است. از نظر ظاهری شبیه مسمیت است. بشکه قهوه ای دارای بافتی متوسط ​​با دانه ای است که می تواند مستقیم یا اغلب در هم قفل شود. وریدهای لثه معمولاً وجود دارند.

اکالیپتوس فستیگاتا به کندی خشک می شود و ممکن است در طول فرآیند ریزش قابل توجهی رخ دهد.

معمولاً در مناطقی که رشد می کند در دسترس است.

 
ویژگی های ظاهری اکالیپتوس فستیگاتا


همانطور که از نام رایج آن پیداست، چوب قلب بشکه قهوه ای قهوه ای کم رنگ است، گاهی اوقات با رنگ صورتی، در حالی که چوب صنوبر باریک معمولاً رنگ پریده تر است. از نظر ظاهری شبیه مسمیت است. اکالیپتوس فستیگاتا دارای بافتی متوسط ​​با دانه ای است که ممکن است مستقیم یا در هم قفل شده باشد. وریدهای لثه معمولاً وجود دارند.

 

موارد استفاده رایج از چوب اکالیپتوس فستیگاتا


Brownbarrel عمدتاً برای ساخت و ساز عمومی استفاده می شود، اگرچه این به دلیل دوام متوسط ​​آن به برنامه هایی محدود می شود که از قرار گرفتن در معرض آب و هوا محافظت می شوند. همچنین برای کاربردهای داخلی مانند کفپوش، روکش و روکش استفاده می شود.


اکالیپتوس فستیگاتا به کندی خشک می شود و ممکن است در طول فرآیند ریزش قابل توجهی رخ دهد. به طور کلی می چسبد و به خوبی تمام می شود. برای کاربردهای خارجی به اندازه کافی دوام ندارد.

 

 

 

کفپوش
گرما، استحکام و زیبایی طبیعی کفپوش‌های چوبی در طیف گسترده‌ای از کاربردهای خانگی، تجاری و صنعتی محبوبیت پایداری دارد.

 

 

منبع سایت

۵
از ۵
۵ مشارکت کننده