معرفی کامل چوب اکالیپتوس روبیدا Eucalyptus rubida

 

 

درخت اکالیپتوس روبیدا معروف به شمعدان معمولا تا 20 متر رشد میکند. پوست تنه ی این درخت صاف است و قسمت پایینی تنه که قدیمی تر است از چندین تکه ی جدا از هم و زمخت و خشن خاکستری رنگ تشکیل شده است.قسمت صاف تنه به رنگ سفید و کرم و کمی خاکستری یا صورتی کمرنگ است که زخم ها و تکه های سیاه افقی میباشند. شاخه ها به صورت نواری پوست اندازی میکنند. 

 


برگهای جوان اکالیپتوس روبیدا به صورت متقابل رشد میکنند و دایره ای شکل هستند معمولا 2-6 سانتی متر طول، 2.5-6.5 سانتی متر عرض، پایه های گرد ، حاشیه صاف یا دندانه دار هستند.
برگهای بالغ نیز متناوب رشد میکنند، دمبرگ ها به طول 1-3.5 سانتی متر هست. (6.8) 8-17.5 سانتی متر طول، 0.8-3.4 سانتی متر عرض،  به رنگ سبز، خاکستری مایل به سبز یا آبی به صورت براق یا مات رشد میکنند.

 


گل آذین سفید رنگ و بدون انشعاب، دمگل به طول 0.3 تا 0.8 سانتی متر میباشد، در هر چتر 3 جوانه دارد . جوانه بالغ بیضی شکل ، 0.5-0.9 سانتی متر طول و 0.3-0.5 سانتی متر عرض دارد، به رنگ سبز، زرد و یا سبز مایل به زرد میباشد.

 


میوه به صورت روی ساقه به طول 0.3 سانتی متر رشد میکند، کوچک و فنجانی شکل است ،  0.3 تا 0.6 سانتی متر طول و 0.4 تا 0.8 سانتی متر عرض دارد.

 


دانه ها به رنگ سیاه، قهوه ای یا خاکستری هستند ، 1.5-2.5 میلی متر طول دارند، تخم مرغی شکل هستند و در انتها نوک تیز میشوند.

 

 


 

 

معرفی کامل چوب اکالیپتوس روبیدا
 

اکالیپتوس روبیدا یک چوب سخت با اندازه متوسط ​​است که در ایالت های سردتر و جنوب شرقی استرالیا رشد می کند. اکالیپتوس روبیدا که عمدتاً در ویکتوریا در محدوده تقسیم بزرگ یافت می شود، در بخش هایی از تاسمانی، جنوب نیو ساوت ولز و استرالیای جنوبی نیز رشد می کند.

چوب دل آن صورتی کم رنگ است، در حالی که چوب صنوبر معمولاً قابل تشخیص نیست. اکالیپتوس روبیدا بافتی متوسط ​​و دانه مستقیم دارد. رگهای لثه اغلب وجود دارند.

اکالیپتوس روبیدا عمدتا برای ساخت چارچوب استفاده می شود، اما فقط در دسترس بودن محدود است، عمدتا در ویکتوریا.

 

ویژگی های ظاهری چوب اکالیپتوس روبیدا


اکالیپتوس روبیدا چوبی دارد که به رنگ صورتی کم رنگ است، در حالی که چوب درخت آن معمولاً غیر قابل تشخیص است و تا 30 میلی متر عرض دارد. اکالیپتوس روبیدا متوسط ​​و دانه مستقیم دارد. رگهای لثه اغلب وجود دارند.
هنگام خشک کردن درخت اکالیپتوس روبیدا باید مراقب بود زیرا ممکن است ریزش قابل توجهی رخ دهد.

 

موارد استفاده رایج چوب اکالیپتوس روبیدا


اکالیپتوس روبیدا عمدتاً برای چارچوب ساختمان استفاده می شود.
 


کادر بندی
از زمانی که مردم شروع به ساختن پناهگاه های ساده کردند، قاب های چوبی نقش مهمی در شکل دادن به سازه های مختلف ایفا کرده است. یکی از محبوب ترین انواع اسکلت چوبی به عنوان سازه چوبی سبک شناخته می شود.
 
 منبع سایت

 

۵
از ۵
۱۰ مشارکت کننده